День осіннього рівнодення: значення цього дня та народні традиції.


Осіннє рівнодення - коли тривалість дня і ночі однакова
У 2024 році осіннє рівнодення настане 22 вересня о 15:43 за Києвом і означатиме початок астрономічної осені в Північній півкулі, включаючи Україну.
Після цього ночі стануть довшими за дні і це буде тривати до зимового сонцестояння 21 грудня.
Осінє рівнодення відбувається, коли центр Сонця перетинає небесний екватор, переходячи з північної півкулі небесної сфери в південну. Цього дня тривалість світлового дня та ночі майже однакова, близько 12 годин кожна. Воно означає початок осені в Північній півкулі та весни в Південній. Після цього дня ночі в Північній півкулі стають довшими за дні і це триває до зимового сонцестояння.
У День осіннього рівнодення люди роблять підсумки і планують майбутнє. Вони також вішають гілки горобини навколо вікон для захисту від злих духів, пригощаються стравами та випічкою і збираються за спільним столом. Також вони практикують ворожіння та згадують покійних родичів.
У День осіннього рівнодення існують прикмети. Наприклад, ясна і тепла погода означає довгу і сонячну осінь, а сильний вітер - холодну зиму. Є також прикмети про листя берези чи дуба, рясний урожай горобини, дощ і перелітні птахи, які передбачають погоду та події в майбутньому.
Сьогодні люди продовжують звертати увагу на День осіннього рівнодення з різних причин, дотримуючись традицій або просто зацікавлені з астрономічного погляду.
Читайте також
- Тест ПДР про розворот та лівий поворот — хто кому поступиться
- В Одесі з'явилася ще одна дошка — на честь кого
- Законність роботи одеських ресторанів та клубів без укриття
- Доплати в транспорті — про що забуває багато пасажирів
- Українці можуть отримати допомогу від Агенції ООН — деталі
- Нова воля спадкодавця — як скасувати заповіт у 2025 році