Названо найбільш складні для обміну категорії військовополонених.


Захисники Маріуполя та військовополонені українці, які вже отримали судові вироки в Росії, відносяться до складних випадків обміну. Про це повідомив Дмитро Лубінець, уповноважений Верховної Ради України з прав людини. За його словами, частину цих військовополонених вдалося повернути, і він сподівається на продовження позитивної тенденції. Україна робить все можливе для цього. Крім того, Лубінець надіється на додаткові кроки з боку ООН для тиску на Росію.
Уповноважений також прокоментував справу українських військових, які потрапили в російський полон в Курській області. Він зазначив, що Україна дотримується міжнародного гуманітарного права і всі процеси з обміну спостерігаються. Відкриття кримінальних проваджень проти військовополонених є порушенням Росією міжнародного гуманітарного права і Женевських конвенцій. Ці розслідування порушують самі конвенції, які забороняють розпочинати кримінальні провадження проти військовослужбовців та військовополонених за участь у бойових діях. Лубінець занепокоєний тим, що росіяни не дотримуються цих конвенцій.
Нагадаємо, що Україна отримала списки військовополонених від Росії 8 листопада. Також відомо, що через Катар Україна змогла отримати списки зниклих безвісти військовослужбовців та листи військовополонених до їхніх родичів. З метою збільшення обмінного фонду, українські полонені планують використовувати військових з КНДР.
Читайте також
- ЄС інвестує у залізничне сполучення Львів–Польща
- Сирський відповів на звинувачення комбата 47-ї бригади щодо Курщини
- Зеленський про розмову Трампа з Путіним: не впевнений, що у них багато спільних тем
- У Данії Зеленський вперше вручив відзнаку «Майбутнє України» іноземцю
- Туреччина ухвалила перший в історії країни закон щодо клімату
- У пунктах пропуску на кордоні з Польщею та Румунією введено тимчасові обмеження