Небезпечний російський мазут на Одещині — екологи б'ють на сполох.


Мазут на Одещині
Мазут з танкерів "Волгонефть-239" та "Волгонефть-212" подолав понад 650 кілометрів та дістався північно-західного шельфу України. Просування забруднення сприяла циклонічна циркуляція у Чорному морі.
Аналіз виявив, що знайдені зразки — це важкі деградовані фракції мазуту, типові для багатомісячного перебування у воді. Частина згустків містила домішки водоростей та піску, інші – являли собою щільні однорідні утворення з глянсовою поверхнею. Крім того, були виявлені і медичні маски, які використовувалися при ліквідації забруднень в районі Анапи.
Що пропонують екологи
На думку представників ГО "Зелений лист", Міністерство охорони навколишнього середовища України продовжує спиратися на застарілу модель поширення забруднень. А вона не враховує осідання важких фракцій на дно та їх подальше переміщення.
"Ця модель розглядає винятково поверхневе поширення плям. Вона не враховує: осадження мазуту на дно, формування псевдоседиментів, транспортування щільних агрегатів течіями. Міністерська модель принципово не передбачає, що мазут з Керчі міг досягти берегів НПП "Тузловські лимани" — і це стало зручним приводом нічого не робити. В реальності ж, саме ці важкі фракції — найбільш токсичні для екосистеми",— йдеться у повідомленні екоактивістів.
Екологи закликали владу переглянути підхід до реагування на морські катастрофи, створити ефективну систему моніторингу та не ігнорувати дані фахівців.
Катастрофа у Чорному морі
15 грудня у Керченській протоці затонули російські танкери "Волгонефть-239" та "Волгонефть-212". Унаслідок цього в Чорне море вилилося понад 4000 тонн мазуту. Збитки від розливу нафтопродуктів після аварій попередньо оцінюються у 14 мільярдів доларів.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про те, що РФ знищує природу Криму. А також про те, що на півострові збудують завод на китайському обладнанні.
Під час аналізу води у Національному природному парку "Тузловські лимани" знайдено забруднення мазутом з потоплених російських танкерів, що створює серйозну загрозу для морського середовища та потребує комплексних заходів для ліквідації наслідків. Розлив мазуту з танкерів у Чорному морі підкреслив необхідність посилення заходів з попередження та моніторингу подібних катастроф у морських акваторіях.Читайте також
- У Кривому Розі масштабні відключення світла через атаку РФ
- У Києві чути звуки вибухів — в чому причина
- РФ вдарила ракетою по Кривому Рогу — є пожежа та постраждалі
- Вечерній обстріл Харкова — є постраждалі
- У Запоріжжі пролунали вибухи
- У Харкові пролунала серія вибухів