В Україні "прискорили" бронювання: що важливо знати працедавцям.


Україна полегшила процедуру бронювання працівників критичних підприємств. Тепер роботодавці можуть подавати заявки на продовження бронювання співробітників без обов'язкового 72-годинного очікування між завершенням попереднього терміну та оформленням нового.
За словами віце-прем'єра Михайла Федорова, критичні підприємства зможуть подати заявки на бронювання з 22 січня до 1 березня 2025 року. Поточне бронювання залишається чинним до 28 лютого 2025 року і може бути скасоване та оформлене знову без перерв.
Процедура подання заявки залишається незмінною. Керівники мають увійти до кабінету громадянина на порталі "Дія", обрати опцію "Подати заяву", вказати дані кандидатів та підтвердити, що заробітна плата працівника перевищує 20 000 гривень.
Важливою вимогою для підприємств є оновлення статусу критичності до 28 лютого. Для цього потрібно подати пакет документів до профільного державного органу, такого як Мінекономіки, Мінагро, Міненерго, Мінцифри тощо.
Кількість броньованих в Україні становить близько 950 тисяч громадян, що є стабільним числом і не створює перешкод для процесів мобілізації.
Згідно з новими правилами, працівник повинен отримувати не менше 20 000 гривень на місяць, а підприємство не може мати боргів з єдиного соціального внеску. Заявку на бронювання можна подати тільки через портал "Дія".
Бронювання, оформлені без використання порталу "Дія", не з'являються в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів автоматично. У такому випадку органи державної влади зобов'язані надіслати повідомлення про бронювання до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Читайте також
- Рішення за ПФУ: для переселенців запровадили новий спосіб розрахунку субсидії на житло
- WSJ: Путін готує літо безперервних атак на Україну
- Коливання гривні та новий тренд: НБУ встановив курс євро та долара на 7 липня
- Пенсійний фонд запровадив нове правило для ветеранів: багато хто залишився без виплат
- Головний біль з податками у минулому: для ФОПів запровадили нову функцію
- Україна відчуває серйозний кадровий голод через мобілізацію та переселення: кого шукають і що пропонують роботодавці